O POLE DANCE

Pole dance, neboli tanec na tyči, je moderní taneční disciplína. Spojuje v sobě prvky různých tanečních stylů a sportů – balet, salsa, moderní gymnastika, akrobacie, scénický tanec. Tomuto sportu se dnes věnuje mnoho žen po celém světě. Dokonce se najde i pár odvážných mužů, kteří se pole dance také věnují.

Pole dance posiluje celé tělo, zlepšuje kondici, ale i flexibilitu. V našem studiu se pole dance vyučuje po malých krůčkách, aby každá tanečnice i bez předchozích sportovních aktivit postupně nabyla sílu a dokázala držet tempo s ostatními. Základní spiny (otočky) a pozice se dají pochytit velmi rychle. Během několika týdnů zaznamená každá tanečnice výrazné pokroky. Během kurů probíhá také pravidelné fotografování, aby každá tanečnice mohla svým blízkým ukázat, co už umí.

V České republice zaznamenal pole dance minulý rok velký boom. Stále vznikají nová studia, nové soutěže a připravuje se mistrovství v pole dance.

Mezi světové top tanečnice pole dance patří například Felix Cane, Jenyne Butterfly, Oona Kivela, Anastasia Shukhtorova, Hanka Venselaar a mnoho dalších. Umění těchto tanečnic si můžete prohlédnout na videích níže.